Charakteristika naší školní družiny

Družina je určena přednostně nejmladším žákům. Pokud to umožní kapacitní a personální možnosti, je možné přijímat i žáky z vyšších ročníků. Nejde jen o pravidelnou docházku, ale o možnost zapojení se do vybraných akcí nebo zájmových kroužků.

Naše školní družiny jsou místy, kde si dítě najde prostor pro uspokojení vlastních zájmů. Děti si u nás mohou v klidu číst, kreslit, hrát hry…

Počet oddělení školní družiny

Každé ze dvou oddělení školní družiny má svoji kmenovou třídu. Školní družina je umístěna mimo hlavní budovu. Při činnostech využívá školní družina tělocvičnu, počítačové učebny, cvičnou kuchyňku, nové hřiště.

Personální zabezpečení

· Dvě paní vychovatelky

· Tři asistentky pedagoga

Obsah vzdělávání

Základní vzdělávání vede k tomu, aby si žáci osvojili potřebné strategie učení a na jejich základě byli motivováni k celoživotnímu učení, k tvořivému myšlení, komunikaci, k vzájemné spolupráci, k ochraně zdraví, k vytváření společenských hodnot, k ochraně prostředí, k ekologickému chování, k multikulturnímu chování a environmentální výchově.

Přihlašování

Zájemci o vzdělávání ve školní družině získají informace u paní vychovatelek.

AKCE ŠKOLNÍ DRUŽINY

Už se těšíme na prázdniny - opékání buřtů

Vodní hrátky v bazénu

Zkoušíme kouzlit